Realizácia
WIN-BAU

WIN-BAU

BUĎ SI ISTÝ, ŽE S OKNAMI WIN-BAU SI VYHRAL!

Kedy vymeniť plastové okná?

Nič netrvá večne a platí to aj o životnosti plastových okien. I kvalitné plastové okná bude po desaťročiach služby potrebné nakoniec nahradiť novými. Prezradíme vám, podľa čoho spoznáte, že doslúžili.

Cez okná prefukuje

Ak cítite prievan napriek tomu, že sú okná zavreté, problémov môže byť niekoľko. Najčastejšie sa jedná staré tesnenie a v takomto prípade môže postačiť jeho výmena. K častým príčinám prefukovania patrí tiež nesprávne nastavenie okien. Ak si s týmto problémom nedokážete poradiť sami, môžete si na pomoc zavolať odborníkov, ktorí ich nastavia za vás. Znakom, ktorý si ľahko všimnete, je poškodený profil. Niektoré poškodenia sa dajú opraviť, nie vždy je to však možné.

Prefukovanie okien nielenže nie je príjemné, ale navyšuje aj vaše výdavky na energie. Znamená to, že plastové okná si už neplnia svoju funkciu a neustále tepelné úniky musíte nahrádzať vyšším výkonom kúrenia. Ak nepomohli drobné opravy, je načase zvážiť, či nepotrebujete nové plastové okná.

Bright room interior with curtains, wooden window sill and pillows

Pre zníženie účtov za kúrenie

Moderné plastové okná majú lepšie parametre ako ich starší predchodcovia. Náklady na vykurovanie môžu znížiť až do 25 %. Dôvodom výmeny okien preto môže byť aj to, že chcete ušetriť. Napriek počiatočnej investícii sa vám peniaze v nasledujúcich rokoch vrátia vďaka úspore za energie. Zvýšite tým tiež hodnotu vašej nehnuteľnosti.

Young couple calculating their domestic budget together in kitchen, trying to save money for buying

Rosenie okna medzi sklami

Ak sa okno rosí v priestore medzi sklami, znamená to, že došlo k narušeniu jeho uzatvorenia a okná si už dostatočne neplnia svoju úlohu. Na kvalitnom okne sa rosenie medzi sklami nesmie objaviť. Tento priestor je pri výrobe naplnený plynom, ktorý zvyšuje ich schopnosť tepelnej izolácie. Ak sa tam dostane vlhkosť, plyn unikol von a tepelnoizolačné vlastnosti okna sa znížili.

Drops Of Rain On Glass On Glass Background

Priveľa hluku?

Cez nedostatočné tesnenie alebo nekvalitné okno preniká z exteriéru viac hluku. Ak je pre vás obťažujúci, pomôžu moderné plastové okná s kvalitným izolačným sklom. K dispozícii sú tiež špeciálne akustické sklá do hlučného prostredia.

Insomnia and noise pollution concept

Ponúkame vám bezkonkurenčne najlepšie riešenia a najvýhodnejšiu cenovú ponuku!

www.winbau.sk

Zdielaj