stollar-panel dvere
Picture of WIN-BAU

WIN-BAU

BUĎ SI ISTÝ, ŽE S OKNAMI WIN-BAU SI VYHRAL!

Plastové, drevené či hliníkové? Win-Bau vám poradí, aké dvere zvoliť

Mnohých klientov trápi dilema, aké dvere zvoliť. Na trhu sú plastové, drevené či hliníkové. Aké sú ich základné výhody a nevýhody či na aký účel sa ktorý typ dverí hodí najviac. Win-Bau vám poradí!

Plastové dvere

Majú vynikajúce úžitkové vlastnosti a v spojení s prijateľnou cenou sa hodia pre veľké množstvo objektov. Široká paleta dekoratívnych riešení vám umožní prispôsobiť sa farbe a štýlu fasády. Plastové dvere sa vyznačujú dlhou životnosťou a minimálnou starosťou s údržbou.

 

Plastové dvere sú mechanicky pevnejšie ako drevené dvere. V tepelno-izolačných vlastnostiach sa dreveným vyrovnajú. Pritom sú v porovnaní s drevom či hliníkom podstatne lacnejšie. Ľahké posuvné plastové dvere sú ideálnym riešením pre dvere vedúce na terasu, balkón či záhradu.

stollar-panel dvere

Drevené dvere

Milovníci prírodného vzhľadu a energetickej nenáročnosti budovy, toto je voľba pre vás. Výborná voľba pre pasívne a nízkoenergetické domy. Tiež pre chaty, chalupy, víkendové domy či renovované historické objekty.

Drevo má fantastické tepelno-izolačné vlastnosti, na rozdiel od plastu je však náročnejšie na údržbu. Je dôležité drevené dvere pravidelne zbavovať vlhkosti, nečistôt a raz za niekoľko rokov obnoviť ich náter. Preto je do údržby potrebné vkladať viac energie, času a finančných prostriedkov v porovnaní s plastovými dverami.

Drevené dvere sa môžu časom deformovať. Preto nie je vhodné zvoliť si ich v prípade, že ich potrebujete na stranu domu, ktorá je najviac vystavená vetru či dažďu.

Na druhej strane však drevené dvere navodzujú neopakovateľný pocit bezpečnosti a vytvárajú nezameniteľnú atmosféru vo vašom príbytku, ktorá stojí za tú trochu námahy navyše pri ich údržbe.

Win-Bau sa vie prispôsobiť individuálnym potrebám klienta. Dokážeme dreveným dverám dodať dekoračné prvky, ktoré im dajú pečať jedinečnosti. Pri výrobe drevených dverí používame borovicové alebo dubové drebo. Tiež drevinu Meranti. Bezpečnosť zvyšujú poistky proti vypáčeniu a rázvory so štandardným trojbodovým uzamknutím.

dvere

Hliníkové dvere

Riešenie pre všetkých klientov hľadajúcich moderné a inovatívne riešenie. Hliníkové dvere sú zárukou moderného dizajnu, mimoriadnej odolnosti a veľmi dlhej životnosti. Majú tiež skvelé tepelno-izolačné vlastnosti. Hodia sa pre stavby v modernom či futuristickom štýle.

Ani extrémne vplyvy počasia neohrozia hliníkové dvere deformáciou. Tvar aj farebnosť ostávajú pri hliníkových dverách zachované po celú dobu životnosti. Navyše sú nenáročné na údržbu a vyberať si môžete zo širokej škály odtieňov, vďaka čomu hliníkové dvere dokonale prispôsobíte vašej fasáde.

Chrome door handle and glass of modern aluminium door outside the office building

Ponúkame vám bezkonkurenčne najlepšie riešenia a najvýhodnejšiu cenovú ponuku!

www.winbau.sk

Zdielaj

Copyright © 2022 WINBAU- All Rights Reserved

Otváracie hodiny:
Pondelok – Piatok 8 – 16

Telefón: 0911 800 003 Telefón: 0911 800 005 Telefón: 02/62414164
Email: info@win-bau.sk 

WINBAU-SERVIS spol. s r.o.
TECHNOPOL Bratislava
Kutlíkova 17
852 50 Bratislava