porovnanie hliníkových a plastových okien
Picture of WIN-BAU

WIN-BAU

BUĎ SI ISTÝ, ŽE S OKNAMI WIN-BAU SI VYHRAL!

Porovnanie hliníkových a plastových okien 2023

Pri výbere okien pre váš dom, si treba uvedomiť, že ide o dlhodobé investičné rozhodnutie. Okná majú významný vplyv na tepelnú izoláciu, akustický komfort a celkový dizajn domu. Preto je dôležité zvážiť, či si zvoliť plastové alebo hliníkové okná.

Plastové okná majú dobré izolačné vlastnosti, čo vám môže pomôcť ušetriť peniaze za energie. Pri výbere plastových okien sa však treba pozrieť na stavebnú hĺbku, počet tesnení a súčiniteľ prechodu tepla cez okno ako celok.

Životnosť plastových okien sa pohybuje od 35 do 60 rokov. Sú odolné a nevyžadujú náročnú údržbu.

Pri porovnaní hliníkových a plastových okien treba brať do úvahy viacero faktorov. Plastové okná majú dobré izolačné vlastnosti, čo vám môže pomôcť ušetriť peniaze za energie. Pri ich výbere sa však treba pozrieť na stavebnú hĺbku, počet tesnení a súčiniteľ prechodu tepla cez okno ako celok. Hliníkové okná majú nižšiu tepelnoizolačnú hodnotu, ale s modernými technológiami sa dokážu vyrovnať s plastovými oknami. Hliníkové okná majú tiež výhodu vo väčšej možnosti výberu farby a v možnosti zaskliť hrubšie a ťažšie izolačné sklá.

Hliníkové okná sú výrazne drahšie ako plastové okná, preto sa vždy treba pozrieť na to, čo za danú cenu získame a kde môžeme ušetriť. Hliník sa menej deformuje a je stabilnejší ako plast, takže je vhodný aj na veľké a ťažké okná. Pri veľkoplošných oknách môžete mať aj úzky rám, čím získate viac svetla pre váš interiér.

Životnosť plastových okien sa pohybuje od 35 do 50 rokov, zatiaľ čo hliníkové okná môžu vydržať až od 80 do 100 rokov. Aj keď sú oba typy okien veľmi odolné a nie je na ne náročná údržba, je potrebné si dôkladne pozrieť, ako dané okno správne udržiavať.

Pri výbere okien treba brať do úvahy aj vzhľad domu. Plastové okná sú cenovo dostupné a majú vynikajúce izolačné vlastnosti, zatiaľ čo hliníkové okná sú vhodné pre náročnejších zákazníkov, ktorí vyžadujú kvalitu a dizajn. Strednou alternatívou môže byť spojenie plastového profilu s hliníkovým krytom, čo vám poskytne vynikajúce okná za rozumnú cenu.

porovnanie hliníkových a plastových okien

Hliníkové okná majú nižšiu tepelnoizolačnú hodnotu ako plastové okná, ale s modernými technológiami sa dokážu vyrovnať v izolačných vlastnostiach. Hliníkové okná majú tiež výhodu vo väčšej možnosti výberu farby a v možnosti zaskliť hrubšie a ťažšie izolačné sklá. Hliníkové okná sú však výrazne drahšie ako plastové okná, preto je dôležité zvážiť, čo za danú cenu získame a kde môžeme ušetriť.

Hliník je menej deformovateľný a stabilnejší ako plast, čo z neho robí vhodný materiál aj na veľké a ťažké okná. Pri veľkoplošných oknách môžeme mať aj úzky rám, čím získame viac svetla do interiéru. Hliníkové okná majú vysokú životnosť a môžu vydržať od 80 do 100 rokov.

Pri výbere medzi hliníkovými a plastovými oknami je dôležité zohľadniť ich izolačné vlastnosti, cenu, dizajn a ďalšie faktory. Plastové okná sú cenovo dostupné a majú výborné izolačné vlastnosti, zatiaľ čo hliníkové okná sú drahšie, ale majú vyššiu estetickú hodnotu a vysokú životnosť.

 

porovnanie hliníkových a plastových okien

Porovnajme teda plastové a hliníkové okná podrobnejšie.

Pri výbere okien treba brať do úvahy ich izolačné vlastnosti, cenu, životnosť a dizajn. Plastové okná sú cenovo dostupné a majú výborné izolačné vlastnosti, zatiaľ čo hliníkové okná sú vhodné pre

Výhody plastových okien:

  1. Dobré izolačné vlastnosti: Plastové okná majú výborné izolačné vlastnosti, čo pomáha ušetriť peniaze za energie.

  2. Cena: Plastové okná sú cenovo dostupnejšie ako hliníkové okná.

  3. Dostupnosť: Plastové okná sú v súčasnosti veľmi populárne a je ich ľahké zohnať na trhu.

  4. Jednoduchá údržba: Plastové okná sú odolné voči poveternostným vplyvom a nepotrebujú náročnú údržbu.

Výhody hliníkových okien:

  1. Väčšia možnosť výberu farieb: Hliníkové okná umožňujú výber farieb, ktoré sa môžu líšiť od tradičných bielej a krémovej farby plastových okien.

  2. Životnosť: Hliníkové okná majú výrazne dlhšiu životnosť ako plastové okná.

  3. Vhodné na veľké a ťažké okná: Hliník sa menej deformuje a je stabilnejší ako plast, takže je vhodný aj na veľké a ťažké okná.

  4. Viac možností zasklenia: Hliníkové okná umožňujú použitie hrubších a ťažších izolačných skiel.

  5. Odolnejšie voči poveternostným vplyvom: Hliníkové okná lepšie odolávajú poveternostným vplyvom ako plastové okná.

  6. Možnosť úzkeho rámu: Pri veľkoplošných oknách môžete mať aj úzky rám, čím získate viac svetla do interiéru.

Ponúkame vám bezkonkurenčne najlepšie riešenia a najvýhodnejšiu cenovú ponuku!

www.winbau.sk   

Zdielaj

Copyright © 2022 WINBAU- All Rights Reserved

Otváracie hodiny:
Pondelok – Piatok 8 – 16

Telefón: 0911 800 003 Telefón: 0911 800 005 Telefón: 02/62414164
Email: info@win-bau.sk 

WINBAU-SERVIS spol. s r.o.
TECHNOPOL Bratislava
Kutlíkova 17
852 50 Bratislava