Telefón: 0911 800 003 / 0911 800 005

Drevohliníkové okná

Drevohliníkové okná udržujú príjemné teplo v miestnosti.

Rozhodnutie o výmene okien môže byť pre majiteľov domov a budov veľkým rozhodnutím. Je potrebné vziať do úvahy rôzne faktory, pretože je dôležité nájsť vhodný typ okenných rámov, ktoré budú vyzerať dokonale, budú mať dlhú životnosť a treba dbať aj na maximálnu energetickú účinnosť. Ak existuje typ okien, na ktoré by sa mala zamerať vaša pozornosť pri výbere nových okien, sú to drevo hliníkové okná

Existuje veľa rôznych typov okien, ale kombinácia dreva a hliníka spája to najlepšie z týchto materiálov.

3d rendering contemporary wood kitchen with window

Drevo je prírodný produkt a má rovnako dobré izolačne schopnosti. Výhodou je, že konečný vzhľad môžete byť vo vami požadovanom odtieni.

Drevo hliníkové okná ponúkajú perfektný vzhľad a skvelé izolačné hodnoty. Vzduch v dutinách medzi tabuľami sa pri zahrievaní rozširuje a sťahuje pri ochladzovaní, čo vyvíja tlak na tesnenia a rámy. Drevo hliníkové okná prinášajú prirodzenú krásu dreva a hliníkovú konštrukciu, ktorá je odolnejšia voči tlaku a deformácii v dôsledku zmien teploty. To napomáha predlžiť životnosť tohto typu okenných rámov.

DREVO-HLINÍK 78 MM

DREVO-HLINÍK 78 MM profil
DREVO-HLINÍK 78 MM

DREVO-HLINÍK 78 MM

Základom profilu je klasický systém IV Plus, pričom konštrukcia je vykonaná z trojvrstvových lepených drevených hranolov.

V prípade tejto drevenej varianty s hliníkovým opláštením je hrúbka profilu 78 mm. Aj tieto okná umožňujú montáž trojskla, ktoré zaistia dokonalú tepelnú aj zvukovú izoláciu.

Výhody

 • Hrúbka profilu 78 mm
 • Súčasťou štandardného vybavenia sú tri tesnenia
 • Ekologické, vodeodolné laky
 • Hliníkové opláštenie od firmy ALURON
 • Vonkajšie opláštenie hliníkom chráni drevo a je zárukou trvanlivosti
 • Kovanie Multi-Matic od spoločnosti MACO

DREVO-HLINÍK 68 MM

Rovnako ako u dreveného systému 78 mm sa aj tu jedná o optimálnu voľbu pre tých, ktorí oceňujú predovšetkým distingvovaný, prírodný materiál.

Významný rozdiel však predstavuje hliníkové opláštenie, ktoré zaisťuje spoľahlivú ochranu okna – ako kôra stromu. Okná sa vyrábajú zo starostlivo vybraného borovicového alebo mahagónového (Meranti) dreva, alebo lepených vrstvených dubových hranolov. Spracovanie prebieha v súlade s prísnymi európskymi normami, ktoré sú zárukou nespochybniteľnej kvality výrobku.
Vďaka pestrej palete odtieňov a nespútanému dizajnu, podporenému pokročilou výrobnou technológiou možno úžitkové parametre i vzhľad okna prispôsobiť požiadavkám našich zákazníkov.

Výhody

 • Hrúbka profilu 68 mm
 • Súčasťou štandardného vybavenia sú tri tesnenia
 • Ekologické, vodeodolné laky
 • Hliníkové opláštenie od firmy ALURON
 • Vonkajšie opláštenie hliníkom chráni drevo a je zárukou trvanlivosti
 • Kovanie Multi-Matic od spoločnosti MACO
 • Možno použiť rôzne varianty hliníkového opláštenia: classic, softline alebo retro
DREVO-HLINÍK 68 MM profil
DREVO-HLINÍK 68 MM

Hliník je robustný, ľahký a pritom veľmi odolný materiál nenáročný na údržbu.

Kombináciou týchto materiálov je vo výsledku veľmi kvalitný okenný profil. Drevo hliníkový profil sa vyznačuje vysokou odolnosťou aj v náročných klimatických podmienkach. Izolácia v podobe zataveného skla zvyšuje odolnosť a maximalizuje energetickú účinnosť – aké skvelé – s týmito oknami môžete šikovne ušetriť. Tento praktický okenný systém je nenáročný na údržbu. Okná môžu byť variabilne vyrobené v rôznych tvaroch a na výber je viacero farebných prevedení.

Win Bau má riešenie pre každé okno!

WINBAU
Ponúkame vám bezkonkurenčne najlepšie riešenia a najvýhodnejšiu cenovú ponuku!

Copyright © 2022 WINBAU- All Rights Reserved

Otváracie hodiny:
Pondelok – Piatok 8 – 16

Telefón: 0911 800 003 Telefón: 0911 800 005 Telefón: 02/62414164
Email: info@win-bau.sk 

WINBAU-SERVIS spol. s r.o.
TECHNOPOL Bratislava
Kutlíkova 17
852 50 Bratislava