Telefón: 0911 800 003 / 0911 800 005

Drevohliníkové okná

Drevohliníkové okná udržujú príjemné teplo v miestnosti.

Drevohliníkové okná sú v súčasnosti jedným z najvyhľadávanejších typov okien na trhu. Rozhodnutie o výmene okien môže byť pre majiteľov domov a budov veľkým rozhodnutím. Je potrebné vziať do úvahy rôzne faktory, pretože je dôležité nájsť vhodný typ okenných rámov, ktoré budú vyzerať dokonale, budú mať dlhú životnosť a treba dbať aj na maximálnu energetickú účinnosť. Drevohliníkové okná sú skvelou voľbou, keďže kombinujú kvalitné drevo a odolný hliník. Táto kombinácia spája to najlepšie z týchto materiálov, čo zabezpečuje nielen dlhú životnosť, ale aj vynikajúcu tepelno-izolačnú schopnosť. Ak teda hľadáte spoľahlivé a esteticky pôsobivé okná, drevohliníkové okná by mohli byť tou správnou voľbou pre vás.

3d rendering contemporary wood kitchen with window

Drevo je prírodný produkt a má rovnako dobré izolačne schopnosti. Výhodou je, že konečný vzhľad môžete byť vo vami požadovanom odtieni.

Drevo hliníkové okná ponúkajú perfektný vzhľad a skvelé izolačné hodnoty. Vzduch v dutinách medzi tabuľami sa pri zahrievaní rozširuje a sťahuje pri ochladzovaní, čo vyvíja tlak na tesnenia a rámy. Drevo hliníkové okná prinášajú prirodzenú krásu dreva a hliníkovú konštrukciu, ktorá je odolnejšia voči tlaku a deformácii v dôsledku zmien teploty. To napomáha predlžiť životnosť tohto typu okenných rámov.

Drevohliníkové okná: DREVO-HLINÍK 78 MM

DREVO-HLINÍK 78 MM profil
DREVO-HLINÍK 78 MM

DREVO-HLINÍK 78 MM

Základom profilu je klasický systém IV Plus, pričom konštrukcia je vykonaná z trojvrstvových lepených drevených hranolov.

V prípade tejto drevenej varianty s hliníkovým opláštením je hrúbka profilu 78 mm. Aj tieto okná umožňujú montáž trojskla, ktoré zaistia dokonalú tepelnú aj zvukovú izoláciu.

Výhody

 • Hrúbka profilu 78 mm
 • Súčasťou štandardného vybavenia sú tri tesnenia
 • Ekologické, vodeodolné laky
 • Hliníkové opláštenie od firmy ALURON
 • Vonkajšie opláštenie hliníkom chráni drevo a je zárukou trvanlivosti
 • Kovanie Multi-Matic od spoločnosti MACO

Drevohliníkové okná: DREVO-HLINÍK 68 MM

Rovnako ako u dreveného systému 78 mm sa aj tu jedná o optimálnu voľbu pre tých, ktorí oceňujú predovšetkým distingvovaný, prírodný materiál.

Významný rozdiel však predstavuje hliníkové opláštenie, ktoré zaisťuje spoľahlivú ochranu okna – ako kôra stromu. Okná sa vyrábajú zo starostlivo vybraného borovicového alebo mahagónového (Meranti) dreva, alebo lepených vrstvených dubových hranolov. Spracovanie prebieha v súlade s prísnymi európskymi normami, ktoré sú zárukou nespochybniteľnej kvality výrobku.
Vďaka pestrej palete odtieňov a nespútanému dizajnu, podporenému pokročilou výrobnou technológiou možno úžitkové parametre i vzhľad okna prispôsobiť požiadavkám našich zákazníkov.

Výhody

 • Hrúbka profilu 68 mm
 • Súčasťou štandardného vybavenia sú tri tesnenia
 • Ekologické, vodeodolné laky
 • Hliníkové opláštenie od firmy ALURON
 • Vonkajšie opláštenie hliníkom chráni drevo a je zárukou trvanlivosti
 • Kovanie Multi-Matic od spoločnosti MACO
 • Možno použiť rôzne varianty hliníkového opláštenia: classic, softline alebo retro
DREVO-HLINÍK 68 MM
DREVO-HLINÍK 68 MM

Hliník je robustný, ľahký a pritom veľmi odolný materiál nenáročný na údržbu.

Kombináciou týchto materiálov je vo výsledku veľmi kvalitný okenný profil. Drevo hliníkový profil sa vyznačuje vysokou odolnosťou aj v náročných klimatických podmienkach. Izolácia v podobe zataveného skla zvyšuje odolnosť a maximalizuje energetickú účinnosť – aké skvelé – s týmito oknami môžete šikovne ušetriť. Tento praktický okenný systém je nenáročný na údržbu. Okná môžu byť variabilne vyrobené v rôznych tvaroch a na výber je viacero farebných prevedení.

Win Bau má riešenie pre každé okno!

WINBAU
Ponúkame vám bezkonkurenčne najlepšie riešenia a najvýhodnejšiu cenovú ponuku!

Copyright © 2022 WINBAU- All Rights Reserved

Otváracie hodiny:
Pondelok – Piatok 8 – 16

Telefón: 0911 800 003 Telefón: 0911 800 005 Telefón: 02/62414164
Email: info@win-bau.sk 

WINBAU-SERVIS spol. s r.o.
TECHNOPOL Bratislava
Kutlíkova 17
852 50 Bratislava